Ja jestem wielkim fanem żaglowców, choć niestety aktualnie nie posiadam, ale kiedyś z pewnością wrócę do skalarów, minimum manacapuru, a jak się uda większe szkiełko postawić, to i o altumach pomyśle moje ostatnie skalary jakie miałem, to były 2 pary Pterophyllum scalare forma wyjściowa, czyli tzw. pasiaki, większy samiec miał prawie 20cm wysokości (zaznaczam, że nie były to to biedne weloniaste), no, ale coś mnie tknęło i już ich nie mam żałuję tego cały czas...
witam...mam pytanko odnośnie skalarów mam dobraną pare,i mniej wiecej co dwa tygodnie składaja ikre na liściach żabienicy,samica jak i samiec dbaja o jaja jak na pielegnice przystało,napowietrzaja płetwami itp.ale przy nocnym oświetleniu widze jak same ją potem zjadaja..czemu tak robią?
no nie wiem oprócz 4 skalarów sa tylko neony czarne i innessa i zbrojniki.moze sa poczatkujacymi(rodzicami)i nie maja wprawy,irytuje mnie to ciutke,choc wcale nie chce ich rozmnazac,tyle jest tego w sklepach akw.a i krzyzuwek tez bez liku.
no właśnie ....parametry.szczerze przestałem mierzyć już chyba 2lata temu,powód jak zwykle ,testy się skończyły ,a po zakup nowych...powiedzmy że za daleko.ale pleśnienie ikry jest widoczne gołym okiem,poza tym ryby same wiedzą które jajeczka wyskubywac,składają blisko wylotu filtra,a przez podawanie co2 jest natleniona woda(rośliny bąblują jak szalone)może i masz racje ..trzeba zaopatrzyc sie w testy ,chociaż podstawowe no i sprawdzic skład chem. wody.
Głównym powodem są te wszystkie pseudo hodowle, w których ikra jest zabierana od rodziców, bo tak łatwiej i nie zjedzą, normalnie, to po 2-3 tarłach młodzi rodzice powinni się nauczyć opieki nad ikrą a potem swoimi potomkami, niestety jednak u tych ryb zanika instynkt macierzyński, tacierzyński, czy jakkolwiek by go nie nazwać, młoda para musi się nauczyć sama opieki nad swoimi potomkami. Na pewno nie pomagają im w wychowywaniu 2 pozostałe skalary (para?), jak i neonki, które próbują zjeść ikrę, rodzice w takich sytuacjach mogą wyczuwać zagrożenie i zjadać ikrę, czy też larwy, aby je obronić przed innymi drapieżnikami. Skalary w ogólnym akwarium jest rozmnożyć dość ciężko, bo właśnie jest zbyt duże ryzyko jakiegoś zagrożenia. Co do pleśniejącej ikry, to jest to normalne, rodzice powinni wyjadać spleśniałe ziarenka, aby inne nie zaczęły od nich pleśnieć, jednak niestety nie zawsze to robią... bardzo pomocny przy rozmnażaniu ryb jest Akryflawina (obecnie Healthosan), naprawdę mogę go polecić, ikra prawie nie pleśnieje, jednak stosowanie go na dłuższą metę jest szkodliwe dla roślin, dlatego jak już narybek się wylęgnie, to zalecam podmianę.
tak,sądze że tyle jest napchane ryb w te malutkie sklepowe akwaria,a do tego nawet cena sugerowac może o tym że nie wezmą od (prywaciarza)bo skoro w sklepie skalar może kosztować 1.80-2.20 to dostawca ile dostaje 1pln?
tak,sądze że tyle jest napchane ryb w te malutkie sklepowe akwaria,a do tego nawet cena sugerowac może o tym że nie wezmą od (prywaciarza)bo skoro w sklepie skalar może kosztować 1.80-2.20 to dostawca ile dostaje 1pln?
no gdzie u(miłej)Pani na ul.Warszawskiej czesto mix skalarów jest w cenie 1.80,na Śniadeckich jest w cenie 4pln no właśnie byłem we wtorek 10.04 wiec ceny są ....no małe