Będzie miała miejsce reaktywacja forum, chętne osoby do współpracy zapraszam do pisania na nowego maila KPFA : kpfa@onet.pl


NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ENCYKLOPEDIA AKWARYSTYCZNA » APHANIUS TRANSGRIEDIENS

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Aphanius transgriediens

Aphanius transgriediens
  
Tarnawa
14.12.2013 18:46:42
poziom 4



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Malbork

Posty: 246 #1686138
Od: 2013-4-7


Ilość edycji wpisu: 1
Obrazek
Ryba ta zamieszkuje Turackie jezioro o nazwie "Acigol" tzn. ''Gorzkie Jezioro", nazwa wzięła się stąd, że woda w tym jeziorze zawiera znaczne ilości siarczanu sodu i innych soli, a jego powierzchnia to zależnie od poziomu wody od 35 do 100 km2. Ze względu na skład chemiczny wody, ryby z reguły zamieszkują jedynie płytkie i mniej zasolone zatoczki wokół brzegu jeziora, lub też pływają na granicach jeziora i zatok. Jedynie zimą gdy poziom wody wzrasta a skład chemiczny ulega zmniejszeniu Aphanius transgriediens wypływają w głąb jeziora.
Ryba ta ze względu na bardzo ciężkie warunki wody, co jeszcze potęguje degradacja pól i łąk wokół jeziora przez rolników, jest gatunkiem zagrożonym a jej wyginięcie z naturalnego środowiska wydaje się niemal nieuniknione.
Rybki te mierzą 4,5 - 5 cm. Mogą być hodowane w parach lub trójkach w akwarium ok 60 l, lub też w większej grupce w akwa ok 120 l. ( idealnie jest gdy na 1 samca przypadają 2,3 samice, ale w stadzie może żyć razem kilka samców)
Woda w akwarium musi być filtrowana, ale prąd wody nie może być zbyt silny. Konieczna jest pokrywa. Dobrze gdy na akwarium przez kilka godzin w ciągu dnia padają promienie słoneczne. Temperatura wody powinna mić temperaturę pokojową max. do 30 'C, pH 8-10 Twardość 15-30' n.
W naturalnym środowisku rybka odżywia się różnymi skorupiakami, i glonami, w akwarium mogą dostawać suszone pokarmy, oraz mrożonki typu artemia, rozwielitki, ochotka. Wskazane jest także dodanie spiruliny.
Samice większe od samców, jaśniejsze z kilkoma ciemnymi plamami.
Rozmnożenie Aphanius transgriedens nie jest trudne, samce mają swój rewir którego bronią, wtedy też są intensywniej ubarwione, samice są przeganiane pod kępki glonów, i tam składają bardzo małe i delikatne jaja które zapładnia samiec, ze względu na to, że tarlaki mogą zjeść swoją ikrę, należy ikrę delikatnie razem z glonami przełożyć do innego akwarium z taką samą wodą jak w akwarium ogólnym. Narybek wykluwa się po 6-12 dniach i należy go karmić jak narybek innych ryb drobnym pokarmem
Zdjęcie: www.wikipedia.pl
  
Electra10.01.2025 17:04:41
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ENCYKLOPEDIA AKWARYSTYCZNA » APHANIUS TRANSGRIEDIENS

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny