[126l] w przyszłości roślinne
    ermukis pisze:

    Sam planuje od koniec tygodnia ramirezy, kirysy spiżowe neony i zbrojnikiPawlosma, czytaj uważnie temat, zanim coś napiszesz w moim poście, to nie będziesz zadawał pytań, "A co ma do tego ermukis ?"

Killiermukis nie pieje, a uświadamiam, bo widzę duże braki. Zatem usiądź wygodnie i czytaj uważnie:


    ermukis pisze:

    Przy 25*C kirysy spiżowe i neony innesa świetnie sobie poradzą. Jeśli wsypie drobny bazalt (wręcz już piasek bazaltowy) to ramirezki kirysy i zbrojnik nie ucierpią.


Na temat poprawnego nazewnictwa już pisałem, dlaczego wykazujesz brak szacunku dla rozmówcy i nadal powielasz ten sam błąd? Neon Innesa i warto to wreszcie zapamiętać.

25*C - jedyny parametr, który jest istotny przy hodowli ryb to temperatura? Ok, skoro tak uważasz to wytłumaczę tylko na tym przykładzie.

Neon Innesa: 22-25*C ---> 23,5*C ,hodowcy zalecają 23*C

Pielęgniczka Ramireza: 24-30*C---> 26,5*C ,zalecana przez hodowców 27*C

Kirysek spiżowy: 18-24*C --->22*C ,zalecana około 21*C

(---> temperatura optymalna, mam nadzieję, że rozumiesz dlaczego temperatury przy poszczególnych gatunkach są podawane w pewnym zakresie, jeśli nie, to wytłumaczę. Warto zapamiętać jedno: temperatury skrajne, to nie optymalne)

Każdy, kto posiadał Neony Innesa na temperaturze niższej niż 25*C zaobserwował prawidłowe zachowania tych ryb. Metabolizm zwiększa się wraz z temperaturą, co za tym idzie, ryba żyje krócej, odbija się to na jej zdrowiu. Oczywiście pozostałe parametry są równie istotne, jak nie ważniejsze. A to ryby wód kwaśnych i miękkich. Po za tym, nawet na tym forum znajdziesz informację " Wymaga temperatury 20-24*C , znosi wyższe" pan zielony

Pielęgniczka Ramireza... temperatura? Cóż, liczę, że pytań brak. Przyczepię się tylko do podłoża. Widać nie wiesz czego pielęgniczki potrzebują, do prawidłowego odżywiania oraz zachowań... potrzebują drogi kolego piasku, bazalt, nawet drobny nie nadaje się, nie dadzą rady go przesiać przez skrzela. Po za tym, bazalt zatwardza wodą, ale dla Ciebie reszta parametrów, po za temperaturą, jest mało istotna, prawda? Ryby mają wyglądać, ale jak im będzie? cóż... survival, jakoś będzie.

Kirysek spiżowy: temperatura? Dla mnie jest to jasne, ale wielu widzi oparty na "wiedzy" wpis na Wiki i widzi: "Optymalna temperatura wody dla niej wynosi 24–27 °C" a powyżej czytamy, że pochodzi : " od Kolumbii i Trynidadu do estuarium La Plata" Jak to? Prawie cały kontynent i 3 *C różnicy? No tak, przecież to ryba hodowana w akwarium, moje osobniki nawet w SA nie były myśli sobie akwarysta aniołek
Kiedyś będzie okazja, to wytłumaczę, jak to ryby nie widzą swoich rodzimych stron, tylko błagam, nie piszcie, że są hodowane ponad 100 lat w akwariach pan zielony Podobne błędy mamy na fishbase. Warto natomiast,przy tym gatunku, zastanowić się jak oddycha. Jako, że raczej nie podaje na tacy wszystkiego, bo mało kto sie tak uczy, to polecam zapoznać się z zależnością: oddychanie jelitowe--->podłoże--->temperatura wody--->ilość tlenu--->metabolizm.
Każdy akwarysta, po przeczytaniu na Wiki zdania: "Są bardzo pożyteczne, ponieważ wyjadają z dna pozostałości pokarmu" wie już, że pisał to zapewne szpec jakiś od kirysków pan zielony Podłoże, piasek, kto miał na piasku, ten wie jak się zachowują naturalnie, kto nie miał, to polecam. Na żadnym żwirku, bazalcie, nawet nie ma szans na promil naturalnych zachowań.

Zbrojniki (zapewne L183) i ich temperaturę optymalną też tłumaczyć, czy zainteresowani sprawdzą sami?

Moja propozycja (nie wiem jakim zbiornikiem dysponujesz):
Pielęgniczka Ramireza (kupujemy dobraną parę, lub kilka młodych, aby się para/y dobrała/y)
Bystrzyk karlik/ Neon czerwony
Kirysek hastatus - te oferowane u nas są ciepłolubne.  PRZEJDŹ NA FORUM